Biz Kimiz? Ece Bora Güliz Aksoy

Biz Kimiz?

İletişim, marka ve pazarlama konularında uzman, farklı sektörlerin dinamiklerini deneyimlemiş, yaratıcı, renkli ve tutkulu oyunculardan oluşan ekibimizle karşınızdayız.

Bilginin, yeniliğin, adaptasyon ve senkronizayonun peşindeyiz.

Kurum içi motivasyonu, ekip çalışmasını, mesajları kitlelere taşımayı, pazarlamanın iletişimdeki yerini, itibar yönetmeyi kurum, ajans ve medya çalışanı olarak ilk elden biliriz. Sadece deniz seviyesinde değil, engelleri aşmak, zirveye ulaşmak, olumsuzluğu olumlamak için çalışırız.

“That was yesterday” mottosunu başımızda taşır, hızlı olduğumuz kadar özenli de hareket ederiz. Kaynakları en verimli şekilde kullanır, teorik bilgilerin yanına sektör tecrübelerimizi de ekleyerek kontra çözümler üretiriz.

Ece Bora

Ağırlıklı olarak "İtibar Yönetimi", "Medya İlişkileri", "Dijital PR" ve "İçerik Yönetimi" konularında danışmanlık ve eğitim veren Ece Bora, Kontra İletişimin kurucu ortağıdır.

Bahçeşehir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi, Kadir Has Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi, Galatasaray Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi ve Haliç Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi'nde çeşitli iletişim programlarının koordinatörlüğü yürüten Ece Bora bu yine bu programlar dahilinde ders ve atölyelerin gerçekleştirilmesini de üstlenir.

Mimar Sinan Üniversitesi Sosyoloji bölümünü bitirdikten sonra iletişim sektöründe geçirdiği yaklaşık 20 yıl içinde çeşitli dergilerde muhabirlik ve editörlük yapan son olarak pazarlama iletişimi dergisi mediathink’in kuruluşundan itibaren editörlüğünü üstlenen Ece Bora, halen ulusal ve uluslararası markaların kurumsal metinleri, web sitesi içerikleri ve kurumsal film senaryoları gibi özel içeriklerini üretir.

2008 yılından itibaren halkla ilişkiler alanında finans, sigorta, enerji, perakende ve turizm sektörleri başta olmak üzere büyük yerel ve küresel markaların iletişim danışmanlığı ve medya ilişkileri yönetimini üstlenen Ece Bora son dönemde Dijital Kuşaklarla ilgili çalışmalarını artırırken STK ve özel sektör yöneticileri ile bire bir danışmanlıklarına da devam ediyor.

Ece Bora ayrıca WayTurkey Kuluçka Merkezi’nde start up’lara mentorluk ve danışmanlık veriyor.

Güliz Aksoy

"Kurumsal Ormanda Başarı Kuralları", "Reklam", "Dijital İletişim", "Sosyal Medya Stratejileri ve İlkeleri", "Marka Tanıtım Stratejisi / Reklamcılık" ve "Pazarlama İletişimi İlkeleri" alanlarında danışmanlık ve eğitim programları yöneten Güliz Aksoy, interaktif tartışmalar ve rehberli grup proje çalışmaları ile birlikte resmi dersleri de kapsayan öğretim ve sertifika programlarını yönetir.

Kontra İletişimin yönetici ortağı olan Aksoy telekomünikasyon, otomotiv, enerji, dondurma, şekerleme, alkolsüz içecekler, kişisel bakım ve yumuşak doku hijyen ürünleri gibi önde gelen küresel ve yerel markaların 21 yıl profesyonel pazarlama iletişimi ve reklam faaliyetleri yöneticiliklerinde bulundu .

Güliz Aksoy markaların özellikle “hikâye oluşturma ve anlatma” süreçlerinde ciddi çalışmalara imza atmasının yanı sıra günümüz tüketicilerinin yaşam tarzları ve motivasyonları konularında, farklılaşmış ve kalıcı markalar yaratmak üzere, kurum profesyonellerine destek olabilecek bir “bilgi ekosistemi” oluşturulmasının mimarisi üzerinde de çalışıyor.

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu olan Aksoy, ayrıca Bahçeşehir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi, Kadir Has Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi Sosyal Medya Akademisi Program Koordinatörlüğü, Galatasaray Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Yeni Medya Sertifika programı program koordinatörlüğü ve Haliç Üniversitesi İletişim Eğitimleri program koordinatörlüğü görevlerini de yerine getirirken WayTurkey Kuluçka Merkezi’nde start up’laramentorluk ve danışmanlık da veriyor.